Premiera: Mikrofon RØDE VideoMicro II
Premiera: Mikrofon RØDE VideoMicro II

VideoMicro II wykorzystuje wszystko, co sprawiło, że oryginał odniósł taki sukces, a dodatkowo wprowadza kilka nowych funkcji zwiększających wydajność oraz na nowo definiuje złoty standard dla ultrakompaktowego sprzętu audio do kamer.

Kluczowe cechy VideoMicro II

  • Profesjonalny mikrofon typu shotgun
  • Superkardioidalna charakterystyka kierunkowa zapewniająca wysoce kierunkowe przechwytywanie dźwięku
  • Autorska technologia RØDE, użyta po raz pierwszy w mikrofonie NTG5, zapewniająca niezrównaną przejrzystość i naturalne pełne brzmienie
  • Innowacyjny system przeciwwstrząsowy HELIX™ zapewniający doskonałą ochronę przed uderzeniami, drganiami i hałasem
  • Niezwykle łatwe w użyciu wyjście TRS 3,5 mm z łącznością typu plug-and-play i bez skomplikowanych elementów sterujących
  • Ultrakompaktowy i lekki – waży jedynie 39 g
  • Wytrzymały, całkowicie metalowy korpus i najwyższej jakości komponenty
  • W zestawie piankowe i futrzane osłony przeciwwietrzne Deluxe oraz kable do podłączenia do aparatów i smartfonów
  • Mikrofon zaprojektowany i wykonany w najnowocześniejszych zakładach RØDE w Sydney w Australii

„VideoMicro był przełomem, gdy został zaprezentowany prawie dekadę temu” – powiedział dyrektor generalny RØDE Damien Wilson.
„Nigdy wcześniej twórcy nie byli w stanie nagrywać krystalicznie czystego dźwięku za pomocą mikrofonu tak kompaktowego, lekkiego i łatwego w obsłudze. Od tego czasu stał się najlepiej sprzedającym się mikrofonem na świecie i doczekał się wielu naśladowców, choć żaden nie powtórzył profesjonalnej wydajności oryginału. W ciągu ostatnich dziesięciu lat kontynuowaliśmy wprowadzanie innowacji w całej naszej linii mikrofonów VideoMic i jesteśmy podekscytowani, że możemy teraz wprowadzić do VideoMicro funkcje nowej generacji odpowiadające wymaganiom dzisiejszych twórców”.

Pro audio proste jak podłączenie i jazda

VideoMicro II sprawia, że nagrywanie profesjonalnego dźwięku bezpośrednio do kamery lub smartfona jest niezwykle proste. Jest to prawdziwy mikrofon pojemnościowy typu shotgun, z superkardioidalną charakterystyką kierunkową dla wysoce kierunkowego przechwytywania dźwięku, który skupia się na tym, na co jest skierowany, jednocześnie redukując szumy tła.

Korpus został całkowicie przeprojektowany i wykorzystał rewolucyjną technologię rodem z mikrofonu RØDE NTG5 zapewniającą niezrównaną przejrzystość i naturalne, pełne brzmienie.

Odnowiony został również obwód, który teraz oferuje zwiększoną czułość i niższy szum własny.

VideoMicro II zapewnia niewiarygodną, nigdy wcześniej nie słyszaną jakość dźwięku w tak kompaktowej obudowie, a przy tym jest tak samo prosty w obsłudze jak oryginał. Ponieważ nie wymaga baterii do działania i nie ma skomplikowanych elementów sterujących, jest to idealny mikrofon dla twórców, którzy chcą natychmiast podnieść jakość dźwięku ze swojej kamery lub smartfona bez zbędnego zamieszania.

Doskonała ochrona przed uderzeniami, wstrząsami i szumem wiatru

Jedną z najbardziej uderzających nowych cech VideoMicro II jest eleganckie czerwone mocowanie zawieszenia. Jest to uchwyt izolujący HELIX™ – wysoce innowacyjny system przeciwwstrząsowy, opracowany przez RØDE specjalnie dla VideoMicro II.

Przełomowa konstrukcja wykonana przez ekspertów zgodnie z dokładną specyfikacją mikrofonu, rozwiązuje wiele problemów, z którymi mają do czynienia inne mocowania przeciwwstrząsowe, gdy są używane z kompaktowymi, lekkimi mikrofonami. Uformowany z jednego kawałka zaawansowanego termoplastu Hytrel® w pełni izoluje kapsułę od wibracji, które powstają w wyniku uderzeń, wstrząsów i ogólnego użytkowania, co może skutkować dudnieniem i niepożądanymi odgłosami w nagraniu. Jest on zaprojektowany dokładnie do rozmiaru i wagi mikrofonu, zapewniając optymalną stabilizację i wydajność akustyczną, a jednocześnie jest naprawdę niskoprofilowy. Posiada również poręczne otwory do zarządzania kablami i standardowy uchwyt do mocowania na zimnej stopce kamery, a także gwint 3/8 cala do mocowania na boompolu i inne akcesoria.

VideoMicro II ma również piankowe i futrzane osłony chroniące przed szumem wiatru, dzięki czemu nadaje się do nagrywania w różnych warunkach, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. W zestawie znajduje się także kabel 3,5 mm TRS do TRS do podłączenia do kamer oraz kabel 3,5 mm TRS do TRRS do podłączenia do smartfonów.

Kompaktowy, lekki i wytrzymały

Przy wadze zaledwie 39 g VideoMicro II jest niewiarygodnie kompaktowy i lekki, co czyni go idealnym do użytku z lustrzankami i bezlusterkowcami, kamerami kompaktowymi, kamerami akcji oraz smartfonami. Jest superprzenośny, zajmując minimalną ilość miejsca w zestawie twórcy, torbie na aparat lub po prostu plecaku lub torebce.

Jest również niezwykle wytrzymały, zaprojektowany i wykonany w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych RØDE w Sydney w Australii, przy użyciu najwyższej jakości komponentów, w tym wytrzymałego, całkowicie metalowego korpusu i kapsuły radiowej klasy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl